Zarząd

PREZES

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski – polski kornecista jazzowy.  Na 15. urodziny otrzymał od brata Marcelego płytę Wild Bill Davisona „Wild & Mild”, co stało się dla niego impulsem do rozpoczęcia nauki gry na kornecie. Jego pierwszym nauczycielem był PrezesAlfred Stępniewski, muzyk i pedagog. W 1974 roku ukończył Politechnikę Częstochowską na wydziale odlewnictwa i przez trzy lata pracował w zawodzie. Pięć lat wcześniej, w 1969 roku, założył zespół Five O’Clock Orchestra, ale w roku 1977 wyjechał z rodziną do Niemiec Zachodnich i zespół rozpadł się. W 1999 roku, w czasie wizyty w Częstochowie z okazji obchodów 50-lecia Politechniki Częstochowskiej, pod wpływem spotkania z członkami zespołu wznowił karierę muzyczną oraz reaktywował zespół, który rok później nagrał pierwszą płytę „Lazy River”. Kolejne płyty zespołu to nagrana w hołdzie Henrykowi Majewskiemu „Bix & Henryk”, skomponowana przez niego wspólnie z Eugeniuszem „Kerrym” Marszałkiem „Suita Nowoorleańska” i nagrana w 2015 płyta „Jubilee” z okazji 45-lecia Five O’Clock Orchestra. W latach 2001 i 2002 prowadzony przez niego zespół zdobył na festiwalu Old Jazz Meeting w Iławie Złotą Tarkę, a w roku 2009- Honorową Złotą Tarkę. Indywidualnie także jest laureatem Honorowej Złotej Tarki roku 2015. Na stałe mieszka w Akwizgranie, gdzie założył międzynarodową grupę Aix Dixie Connection. W Polsce prowadzi także grupę swingową „Tador Swingtet”. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym częstochowskiego festiwalu jazzu tradycyjnego Hot Jazz Spring oraz prezesem powstałego w roku 2011 Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.Uhonorowany przez Prezydenta Miasta Częstochowy Nagrodą Miasta w dziedzinie kultury 2008 i medalem „Merentibus” 2014.

WICEPREZES

Jerzy Dariusz Cieślak – działacz muzyczny, organizator i animator krajowej sceny jazzowej od 40 lat. W latach 1975 – 1981, Jerzy Cieślak - Wiceprezesczłonek Europejskiej Federacji Jazzowej ( EFJ ) z siedzibą w Wiedniu. W latach 1978 – 1982 członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego ( PSJ ) Oddział we Wrocławiu, w tym od 1980 do 1982 członek zarządu Jazz Klubu RURA we Wrocławiu. w latach 2003 – 2010, założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Jazzowego w Częstochowie ( SJCz).  Od roku 2011 do chwili obecnej, założyciel i wiceprezes ds. organizacyjno-prawnych Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego ( PSJT ) z siedzibą w Częstochowie.

SKARBNIK

Jakub Konieczko – harmonijkarz, wokalista, autor muzyki na co dzień mieszkający w Częstochowie (Polska). Od ponad 15 lat gra na harmonijkach ustnych (diatonicznych i Jakub Konieczkos-Skarbnikchromatycznej).Przez kilkanaście lat gry uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych odbywających się między innymi w Bolesławcu (Blues nad Bobrem), Sopocie, Olkuszu, Krakowie, Gdyni, Toruniu, Jaworznie i Bydgoszczy. Pobierał naukę gry na harmonijce ustnej od najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, jak również w Europie m.in. od J.J Milteau, Grega „Zlapa” Szlapczyńskiego oraz Bartosza Łęczyckiego. Od 2013 roku jest założycielem i liderem zespołu Forsal, z którym uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych osiągając wiele sukcesów i zdobywając prestiżowe nagrody (szczegóły: www.forsal-band.pl). Jakub Konieczko w trakcie swojej działalności muzycznej gościnne występował między innymi z Anią Rusowicz, Krystyną Prońko,Maciejem Balcarem (zespół Dżem), Michaelem Falkensteinem (muzyk Jamesa Browna), Markiem Raduli, Adamem Kuliszem, J.J. Band, Romanem Puchowskim oraz Five O`Clock Orchestra. Największy wpływ na niego mieli tacy artyści jak Little Walter, B.B. King oraz Stevie Wonder i to oni spowodowali, że bardzo szybko zaczął interesować się bluesem, swingiem, jazzem tradycyjnym oraz muzyką funky. Grając na harmonijce ustnej inspiruje się grą sekcyjnych instrumentów dętych (trąbka, saksofon, puzon) oraz instrumentów perkusyjnych, co jest bardzo wyraźnie słyszalne podczas występów w ramach projektu The Harpiano Show – Neil Wilde (UK), Jakub Konieczko (PL).skanowanie0001 v2

 

SEKRETARZ

Mirosława Jawor –  od dziecka zainteresowana muzyką, ukończyła siedmioletnie Ognisko Muzyczne w zakresie fortepianu. W 1973 roku ukończyła Politechnikę Częstochowską na wydziale metalurgicznym ze specjalnościową metaloznawstwo. Przez lata pracowała dla samorządu częstochowskiego jako pracownik samorządowy Urzędu Miasta Częstochowy. Będąc na emeryturze  postanowiła swoją ogromną miłość do muzyki, która towarzyszy jej przez całe życie, wykorzystać wewnątrz Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego, którego jest członkiem od kwietnia 2012 roku. Od sierpnia 2015 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.  Jak sama o sobie mówi, na co dzień odpoczywa przy muzyce klasycznej, ale gdy pracuje, to zawsze w rytmie swingu.

 

Komisja Rewizyjna:
Jarosław Kopera
Zbigniew Smakowski
Stanisław Żesławski

 Sąd Koleżeński:
Marek Królak
Włodzimierz Belof
Andrzej Młodkowski