02.04.2020 GARY HAMMOND QUARTET  w Jazz Club Five O’Clock

02.04.2020 GARY HAMMOND QUARTET w Jazz Club Five O’Clock

02.04.2020, godzina 19

GARY HAMMOND QUARTET

Gary Hammond Quartet to SKRZYŻOWANIE PASTISZU Z KLASYCZNYM HARD BOPEM ODROBINĄ JAZZOWEJ FRAZY I BLUESA ZAPIEKANEGO W PIWIE (FRYTA GRATIS)

Przeplatające się zamiłowania do różnych rodzajów jazzu i funky skrystalizowały się w klasycznym, ale wybuchowym brzmieniu. Trzy instrumenty (organy Hammonda, gitara i perkusja) w rękach tych muzyków dają gwarancję charakterystycznego i niepowtarzalnego zestawu harmoniczno-dynamicznego.
Jacek Klesyk i Mariusz Mucha to absolwenci IV LO w Kielcach. W czasach szkolnych różnili się w swoich gustach muzycznych – jeden grał Bacha, drugi – ZZTop. Ponowny kontakt po 33 latach pozwolił im odkryć, że do ich serc płynie jednak ta sama muzyczna żyła. W tym samym czasie spotykają też perfekcjonistę – Zbigniewa Zagórę, który, urodzony w mieście Perkusja w województwie Jazz Blues, stał się Kielczaninem z adopcji i wyboru. I tak kieleckie trio rozpoczęło współpracę ponad rok temu, bawiąc się muzyką. W efekcie ukształtowali swój feeling podczas wielu jam session w Chicago Organ Music Club.
Można by wyliczać dziesiątki zasług, występów, koncertów wszystkich trzech muzyków, ale przez skromność pozostawiają publiczności możliwości odkrycia i oceny ich pasji i umiejętności.
Skład:
JACEK KLESYK – HAMMOND
MARIUSZ MUCHA – GITARA
LUCA KLESYK – GITARA BASOWA
ZBIGNIEW ZAGÓRA – PERKUSJA

Wstęp:
30zł / 20zł (PSJT) / 10zł (Ulgowy)

Close Menu
×
×

Koszyk