You are currently viewing Trio Piotra Łobosa – Koncert w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

Trio Piotra Łobosa – Koncert w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

PSJT zaprasza na koncert Tria Piotra Łobosa w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”.

Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego zaprasza na koncert Tria Piotra Łobosa.
Ci trzej częstochowscy muzycy grali ze sobą okazjonalnie już od dawna, jednak dopiero w zeszłym roku postanowili stworzyć trio, by grać wspólnie wyłącznie Swing. Tworzą nie tak często spotykaną formację, w której „demokracja muzyczna” jest podstawą jej istnienia. Liderów jest w niej trzech i co trzeci koncert nosi ona inną nazwę. Po majowym koncercie „Tador Trio” , w lipcu stanowią „Trio Piotra Łobosa” , a w Iławie na Złotej Tarce wystąpią w sierpniu jako „Trio Daniela Pomorskiego”. I tak ma pozostać, jak muzycy zapewniają, do końca istnienia tego wspólnego przedsięwzięcia trzech przyjaciół.
Każdy z nich ma już za sobą długą drogę muzyczną i duże doświadczenie sceniczne.

Piotr Łobos, pianista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pracował po skończeniu studiów wiele lat w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wyjechał później za granicę, by wykonywać swój zawód w krajach Ameryki Łacińskiej. Do kraju wrócił w roku 2010 stając się od razu jedną z centralnych postaci częstochowskiego środowiska jazzowego. Występuje często jako solista, okazjonalnie z innymi zespołami, jest stałym członkiem grupy „Tador Swingtet”.

Daniel Pomorski, kontrabasista, znany jest głównie jako trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie stawał się muzykiem jazzowym pod bacznym okiem Prof. Piotra Wojtasika. Mimo przesłania profesorskiego pozostał wierny jazzowi tradycyjnemu, który kultywuje już od wczesnej młodości. Złotą Tarkę zdobył trzykrotnie; dwa razy jako członek Five O’Clock Orchestra, raz będąc członiem Trio Siergieja Wowkotruba. Choć trąbka jest nadal jego głównym instrumentem, gra coraz więcej na kontrabasie.

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski, kornecista, popularyzator jazzu tradycyjnego. Prowadzi już od niespełna półwiecza zespół Five O’Clock Orchestra, który ma na swym koncie 3 Złote Tarki (w tym jedną Honorową). Jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego, Dyrektorem Art. Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring”, który w tym roku odbył się w Częstochowie po raz dwunasty. Grę w Trio ( tym razemPiotra Łobosa) widzi, grając na codzień dixieland, jako doskonałą okazję grania Swingu.

Każdy z muzyków stara się wnieść swój wkład wzorując się na Wielkich Mistrzach, którymi są dla Piotra Red Garland i Eroll Garner, dla Daniela Ray Brown i Charlie Mingus, dla Tadeusza zaś Ruby Braff i Henryk Majewski.

Data/Czas
Date(s) - 07/07/2016
19:00 - 20:00

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Kategorie


Wczytuję mapę...