PREZES ZARZĄDU

Włodzimierz Gidziela – z wykształcenia inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Częstochowskiej.

Mimo braku tradycji muzycznych w domu rodzinnym  interesował się muzyką, szczególnie poważną z ulubionymi kompozytorami Chopinem, Czajkowskim czy Bachem. W wieku szkolnym próbował grać na akordeonie, a w czasie odbywania służby wojskowej, na gitarze.

Lubi każdą dobrą muzykę w dobrym wykonaniu. Od kiedy poznał częstochowskie środowisko muzyki jazzowej, stał się jej fanem, angażując się w życie klubu Five O’Clock i Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. Zyskał akceptację tego środowiska: w lutym 2019r. został członkiem Zarządu, a po tym, jak Prezes i założyciel Stowarzyszenia Tadeusz Orgielewski zdecydował o ustąpieniu z zajmowanego przez osiem lat stanowiska, został 3 sierpnia 2019r., na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia,  wybrany Prezesem Zarządu PSJT.

 

ZASTĘPCA PREZESA

Jakub Konieczko – harmonijkarz, wokalista, autor muzyki na co dzień mieszkający w Częstochowie (Polska). Od ponad 15 lat gra na harmonijkach ustnych (diatonicznych i Jakub Konieczkos-Skarbnikchromatycznej). Przez kilkanaście lat gry uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych odbywających się między innymi w Bolesławcu (Blues nad Bobrem), Sopocie, Olkuszu, Krakowie, Gdyni, Toruniu, Jaworznie i Bydgoszczy. Pobierał naukę gry na harmonijce ustnej od najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, jak również w Europie m.in. od J.J Milteau, Grega „Zlapa” Szlapczyńskiego oraz Bartosza Łęczyckiego. Od 2013 roku jest założycielem i liderem zespołu Forsal, z którym uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych osiągając wiele sukcesów i zdobywając prestiżowe nagrody (szczegóły: www.forsal-band.pl). Jakub Konieczko w trakcie swojej działalności muzycznej gościnne występował między innymi z Anią Rusowicz, Krystyną Prońko,Maciejem Balcarem (zespół Dżem), Michaelem Falkensteinem (muzyk Jamesa Browna), Markiem Raduli, Adamem Kuliszem, J.J. Band, Romanem Puchowskim oraz Five O`Clock Orchestra. Największy wpływ na niego mieli tacy artyści jak Little Walter, B.B. King oraz Stevie Wonder i to oni spowodowali, że bardzo szybko zaczął interesować się bluesem, swingiem, jazzem tradycyjnym oraz muzyką funky. Grając na harmonijce ustnej inspiruje się grą sekcyjnych instrumentów dętych (trąbka, saksofon, puzon) oraz instrumentów perkusyjnych, co jest bardzo wyraźnie słyszalne podczas występów w ramach projektu The Harpiano Show – Neil Wilde (UK), Jakub Konieczko (PL).

 

SKARBNIK

Dariusz Drążkiewicz – absolwent fizyki komputerowej na Politechnice Częstochowskiej oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Chrzanowie w klasie saksofonu.

Od 10. roku życia gra na fortepianie, a w częstochowskim zespole bluesowym Forsal można go zobaczyć przy jego ulubionym instrumencie, jakim są organy Hammonda. W rankingu Kwartalnika Twój Blues za rok 2017 zajął 8. miejsce w kategorii Pianista Roku. Koncertował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach bluesowych oraz rockowych. Współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring.

Jego wielką pasją jest także turystyka motocyklowa.

 

SEKRETARZ

Mirosława Jawor –  od dziecka zainteresowana muzyką, ukończyła siedmioletnie Ognisko Muzyczne w zakresie fortepianu. W 1973 roku skanowanie0001 v2ukończyła Politechnikę Częstochowską na wydziale metalurgicznym ze specjalnościową metaloznawstwo. Przez lata pracowała dla samorządu częstochowskiego jako pracownik samorządowy Urzędu Miasta Częstochowy. Będąc na emeryturze  postanowiła swoją ogromną miłość do muzyki, która towarzyszy jej przez całe życie, wykorzystać wewnątrz Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego, którego jest członkiem od kwietnia 2012 roku. Od sierpnia 2015 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.  Jak sama o sobie mówi, na co dzień odpoczywa przy muzyce klasycznej, ale gdy pracuje, to zawsze w rytmie swingu.

 

CZŁONEK ZARZĄDU

Jadwiga Stypka – emerytowana pedagog, absolwentka Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej.

Z jazzem tradycyjnym zetknęła się stosunkowo późno, ale od tego momentu jest jego gorącą wielbicielką, uczestnicząc w wielu krajowych festiwalach jazzowych. Od kilku lat prowadzi stronę PSJT na facebooku, propagując ten rodzaj muzyki. Ponadto dokumentuje wszystkie wydarzenia, nie tylko muzyczne, w klubie Five O’Clock w Częstochowie. W sierpniu 2019 weszła w skład zarządu PSJT.

Jazz tradycyjny i  towarzysząca mu otoczka stały się jej kolejną pasją, obok turystyki i literatury.

 

CZŁONEK ZARZĄDU

Ewa Kiedrzyn – z pochodzenia tomaszowianka, z wykształcenia – kosmetolog, z potrzeby duszy obywatelka świata i miłośniczka wszelakiego piękna. Określana mianem business women, od lat aktywna w klubie Five O’Clock i środowisku jazzowym. Kocha muzykę, nie tylko jazzową, czemu daje wyraz, biorąc udział w licznych festiwalach i koncertach na terenie Polski.

Z ogromną przyjemnością przyjęła propozycję współpracy z PSJT, ponieważ jest to środowisko wspaniałych i wyjątkowych ludzi.

 

 

 

Komisja Rewizyjna:

Włodzimierz Belof

Jerzy Cieślak

Marek Kierat

 

Sąd Koleżeński:

Marek Królak

Justyna Królak

Jarosław Stypka

Close Menu
×
×

Koszyk