SYLWETKI CZŁONKÓW NOWEGO ZARZĄDU

TADEUSZ ORGIELEWSKI – PREZES ZARZĄDU

Kornecista jazzowy, popularyzator jazzu. Naukę gry na kornecie rozpoczął w wieku 15 lat. Podczas studiów na Politechnice Częstochowskiej w 1969 roku założył zespół Five O’Clock, który od roku 2003 nosi nazwę Five O’Clock Orchestra. Choć z 22 letnią przerwą, koncertuje on do dzisiaj. Z zespołem tym nagrał kolejno płyty „Lazy River”, „Bix & Henryk” „Suita Nowoworleańska” (skomponowana przez niego wspólnie z Eugeniuszem „Kerrym” Marszałkiem) i „Jubilee”.                                                                                                                          W Niemczech jest liderem międzynarodowej grupy Aix Dixie Connection. Ponadto od roku 2008 występuje w formacji Tador Swingtet, którą tworzą zaproszeni przez niego muzycy.

Tadeusz Orgielewski jest inicjatorem i współorganizatorem kilku festiwali jazzu tradycyjnego, w tym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring.

Jest prezesem powstałego z jego inicjatywy w roku 2011 Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.

Za swą działalność muzyczną i organizatorską otrzymał m. in. Nagrodę Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury, Honorową Złotą Tarkę na festiwalu jazzowym w Iławie (wcześniej dwa razy z zespołem Five O’Clock Orchestra). W 2019 roku na XV Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring zostało mu przyznane wyróżnienie Honorowy Swingujący Kruk.

 

SIERGIEJ WOWKOTRUB – WICEPREZES ZARZĄDU

Muzyk pochodzący z Ukrainy, od 1992 r. na stale mieszkający w Polsce. Jest absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Kijowiew klasie skrzypiec. Po przyjeździe do Częstochowy objął stanowisko skrzypka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej i szybko awansował na pierwsze skrzypce tejże orkiestry.

Jeszcze w konserwatorium uległ fascynacji jazzem tradycyjnym, słuchając nagrań Leonida Utiosowa, a potem odkrył klasyka gypsy swingu Stéphane’a Grappelliego. W 2001 utworzył „Siergiej Wowkotrub Trio. W 2007 ukazała się płyta zespołu, na której z przyjaciółmi: Andrzejem Nowickim i Danielem Pomorskim zaprezentował swing lat 20 i 30-tych.
Siergiej Wowkotrub jest laureatem konkursów „Debiut w Jazzie Tradycyjnym” (Warszawa, 2005) oraz „Złotej Tarki” (OJM, Iława 2006). Został odznaczony Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę” Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracował z „Jazz Band Ball Orchestra”, „Swing Workshop Wojtka Kamińskiego”, „Five O’Clock Orchestra”, „Hot D’Jazz Trio”, Joscho Stephanem (Niemcy), Timem Kliphuisem (Holandia), Vano Bambergerem (Niemcy).

W 2013 wydał płytę „Joseph, Joseph” z nagraniami swojego kolejnego zespołu „Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet”.

 

JAROSŁAW STYPKA- CZŁONEK ZARZĄDU- SEKRETARZ

Ukończył w 1980 roku Wydział Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej. Prawie cała kariera zawodowa to praca w jednym z włoskich zakładów motoryzacyjnych w Częstochowie. Z jazzem tradycyjnym zetknął się stosunkowo późno, ale od tego momentu stał się jego gorącym zwolennikiem. Od lat jest członkiem PSJT, kolekcjonerem płyt jazzowych, bywalcem na festiwalach jazzowych w Krakowie, Czchowie, Gliwicach, Rybniku czy Tarnowie. Jazz tradycyjny to nie jedyna pasja, gdyż są nimi jeszcze filumenistyka, turystyka górska i rowerowa, brydż sportowy czy toczenie- z różnym skutkiem- potyczek z akordeonem.

 

JOANNA GAŁĄZKOWSKA-WIECZOREK – CZŁONEK ZARZĄDU- SKARBNIK

Absolwentka Policealnego Studium Ekonomicznego w Częstochowie oraz Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Przez pięć lat pracowała w firmach, jako księgowa. Od 2006 roku, przez kilkanaście lat, prowadziła swoją firmę.

Kocha jazz tradycyjny. Ceni zespół Five O’Clock Orchestra.

Przez ostatnie lata czynnie uczestniczy w życiu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego w Częstochowie.

 

MARIAN CICHOŃ – CZŁONEK ZARZĄDU

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w szkole średniej, grając na gitarze w szkolnym zespole muzycznym. Grał w najsławniejszym częstochowskim zespole big-bitowym „Luxemburg Combo”( I i II Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, Pierwszy Festiwal w Opolu, płyty i wiele tras koncertowych).  Pracował w Estradzie Katowickiej, w kilku częstochowskich klubach muzycznych (Studnia, Hutnik, M-3, Filutek), współpracował z Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną, brał udział w imprezach wspominkowych z dinozaurami polskiego rocka w Warszawie. Grał również na banjo i gitarze w częstochowskiej kapeli folkloru miejskiego „Grupa Romana”. Pracował jako pedagog (MDK Cz-wa), kierownik budowy, inspektor nadzoru w kilku przedsiębiorstwach oraz prowadził własną firmę budowlaną. Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego jest od roku 2014, a od roku 2016 gra na banjo w zespole „Five O’Clock Orchestra”.

KAMIL KRAKOWIAK- CZŁONEK ZARZĄDU

Absolwent Politechniki Częstochowskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.Od lat związany z częstochowskim środowiskiem muzycznym. Od dwóch lat jest członkiem PSJT, kolekcjonuje płyty winylowe, amatorsko gra na perkusji, pasjonat historii muzyki rozrywkowej, w szczególności jazzu.
Uwielbia piesze wędrówki oraz sporty wodne.

 

Komisja Rewizyjna:

Włodzimierz Belof

Joanna Przystańska

Marek Kierat

 

Sąd Koleżeński:

Marek Królak

Justyna Królak

Zbigniew Smakowski