You are currently viewing Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet Jazz Klubie „Five O’Clock” – 4.05.2017, godz. 19.00

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet Jazz Klubie „Five O’Clock” – 4.05.2017, godz. 19.00

  • Post category:Koncerty

Dobrze znany miłośnikom jazzu tradycyjnego skrzypek Siergiej Wowkotrub wystąpi ze swoim kwartetem w Jazz Klubie „Five O’Clock” w pierwszy czwartek maja, 4.05.2017.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Siergiej Wowkotrub – muzyk pochodzący z Ukrainy, od 20 lat na stale mieszkający w Polsce. W jego wirtuozowskiej grze mocno są wyczuwalne emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Obszerny repertuar artysty stanowią standardy gypsy swingu inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego.
Siergiej jest laureatem konkursów „Debiut w Jazzie Tradycyjnym” (Warszawa, 2005) oraz „Złotej Tarki” (OJM, Iława 2006). Współpracował z „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków), „Swing Workshop Wojtka Kamińskiego” (Warszawa), „Five O’Clock Orchestra” (Częstochowa), „Hot D’Jazz Trio” (Kraków) oraz Joscho Stephan (Mönchengladbach).
Występował w kraju i za granicą (Niemczech, Francji, Belgii, Słowacji i Węgrzech). Brał udział w nagraniach płyt „Bix & Henryk” (2006), „Suita Nowoorleańska” (2007) a także wydał płytę swojego tria „Happy Times” (2007).

Od dłuższego czasu zespół gra w stałym składzie, który stanowią oprócz lidera Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik oraz Piotr Górka.

Sebastian Ruciński – gitarzysta sesyjny, realizujący się w wielu projektach muzycznych. Mimo stosunkowo młodego wieku posiada ogromne doświadczenie. Ma na koncie wiele nagranych płyt i mnóstwo koncertów w kraju i za granicą. Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej na stałe występujący w składach PKS Trio, Elżbieta Adamiak, Fragua, 2time6, Shaleyesh, Medulla. W przeszłości współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny. Obecnie wraz z Tomkiem Wójcikiem prowadzi Małą Akademię Gitary oraz Młodzieżową Orkiestrę Muzyki Rozrywkowej działającą przy MDK w Myszkowie.

Tomek „Lufcik” Wójcik – Gitarzysta, basista, kompozytor, nauczyciel. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku 13 lat, kiedy to u swojego dziadka na strychu znalazł starą gitarę i butelkę bimbru. Swoje dzieciństwo i okres młodości poświęcił licznym projektom muzycznym, większości których był założycielem, bawiąc się w ten sposób niezobowiązująco z muzyką.
Studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach były dla niego ogromną skarbnicą wiedzy, wzorców oraz upodobań muzycznych. Kontakt z ludźmi środowiska muzycznego stworzył dogodny klimat do dalszego rozwoju, kreatywności oraz pracy nad samym sobą. Studia muzyczne i praktyka estradowa istotnie ukierunkowały jego styl grania. W brzmieniu jego gitary i sposobie gry można odnaleźć inspiracje zaczerpnięte od takich muzyków jak Django Reindhart, Angelo Debarre, Bireli Lagrene, Stochello Rosenberg, Joe Satriani, Steve Vai, Brent Mason, Pat Metheny, Jim Hall, Joe Pass którzy istotnie wpłynęli na rozwój jego własnego stylu. Ta różnorodność źródeł muzycznych, z jakich czerpie muzyk oraz niezaspokojona ciekawość sprawiła, iż jego działalność muzyczna jest bardzo szeroka i zróżnicowana.
Obecnie współpracuje w jazzowym duecie gitarowym „2time6”, w projekcie „ShaleyesH”, „Dżem Dobry”, „Jedyne takie Trio” i wielu innych. Od 2006 roku wraz z Sebastianem Rucińskim szkolą młodych gitarzystów w założonej przez siebie „Małej Akademii Gitary” w Myszkowie. Szkoła ma na celu dostrzeganie i kształcenie młodych talentów.

Piotr Górka – kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Elżbietą Adamiak, Ewą Urygą, Anną Serafińską, Andrzejem Poniedzielskim, Krzysztofem Kijańskim oraz zespołami m.in. „Acoustic Travel Band”, ”Hard Times” „Limbo”. Związany jest również z Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem KOREZ w Katowicach oraz Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca „Katowice”, z którym koncertował w wielu krajach Europy i Ameryki Południowej. Od kilku miesięcy jest także członkiem grupy „Five O’Clock Orchestra”. Oprócz działalności muzycznej zajmuje się również managmentem gwiazd polskiej estrady.

Siergiej Wowkotrub

 

Sebastian Ruciński; Tomasz Wójcik

 

Piotr Górka