You are currently viewing Andrzej Jagodziński w programie pierwszego powakacyjnego koncertu w Jazz Klubie „Five O’Clock” – 7.09.2017, godz. 19.00

Andrzej Jagodziński w programie pierwszego powakacyjnego koncertu w Jazz Klubie „Five O’Clock” – 7.09.2017, godz. 19.00

  • Post category:Aktualności
Wielkoduszności darczyńców będących miłośnikami jazzu tradycyjnego zawdzięczamy, że w Jazz Klubie „Five O’Clock” stoi fortepian. Stwarza to nowe możliwości przy kształtowaniu programu koncertów klubu. Recital wybitnego pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego będzie możliwy właśnie dzięki temu, że stosowny instrument jest do dyspozycji artystów tej klasy.
Andrzej Jagodziński kończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów dostał posadę waltornisty w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Jednocześnie zaczął jako pianista prowadzić trio jazzowe. Zgłosił się z nim na konkurs „Złota Tarka” w 1979. Wygrał. Tam zauważył go Henryk Majewski, który zaproponował mu współpracę. To stanowiło początek jego profesjonalnej kariery pianistycznej.
Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection , Quintessence (Birthday – jazzowy album roku 1992), Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w „Czwartecie” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem „Małym” Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią „Fryderyka” w kategorii najlepsza płyta jazzowa. Album ten zapoczątkował swoistą modę na jazzowe interpretacje muzyki Chopina. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00
Bilety w cenie 25.- zł., dla członków PSJT w cenie 15,- zł. sprzedawane będą przed koncertem.
Nie ma rezerwacji miejsc.