Koncert Janusza Szroma – 5.10.2017 r., godz. 19:00 w Jazz Klubie “Five O’Clock”

Koncert Janusza Szroma – 5.10.2017 r., godz. 19:00 w Jazz Klubie “Five O’Clock”

W pierwszy czwartek października 2017 usłyszymy w Jazz Klubie “Five O’Clock” Janusza Szroma. Znany jest on częstochowskiej publiczności z koncertów w latach poprzednich.
Janusz Szrom edukację muzyczną rozpoczął w 1977 r. w Ognisku Muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nysie (instrument główny -fortepian). W 1981 r.  rozpoczął naukę gry na trąbce. W 1989 r. po otrzymaniu dyplomu w klasie trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie rozpoczął naukę gry na organach. W roku 1995 ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Na polskiej scenie jazzowej obecny jest od 1994 roku. W tym roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W następnym roku otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności “Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska jasień Jazzowa ’95. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in.: Jazz nad Odrą. Jazz jamboree, Old Jazz Meeting w Iławie, Jazz Standard Festival w Siedlcach.
Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika “Jazz Forum” w latach 2009-2014.
Oprócz wokalistyki, zajmuje się również komponowaniem, aranżowaniem oraz nauczaniem.
Dwa spośród jego albumów otrzymały status “Złotej Płyty”: “Straszni Panowie Trzej” oraz “Pogadaj ze mną” (oba w 2009 roku).

Januszowi Szromowi będzie towarzyszyła podczas koncertu w naszym klubie sekcja rytmiczna w składzie:
Piotr Łobos –  fortepian
Piotr “Bridge” Górka  –  kontrabas
Andrzej Wardęga  –  perkusja

 

Close Menu
×
×

Koszyk