You are currently viewing Już w przyszłym miesiącu „Jazzowe Tadeuszki”

Już w przyszłym miesiącu „Jazzowe Tadeuszki”

  • Post category:Aktualności

Po raz dziesiąty odbędą się „Jazzowe Tadeuszki”. Z racji jubileuszu będą one wyglądały inaczej niż w latach poprzednich.
W tym roku będzie to cykl koncertów, który wypełni niemal cały październik.
Już w pierwszy czwartek miesiąca usłyszymy Barbarę Piotrowską, która otrzymała na ostatnim konkursie „Swingujący Kruk” Nagrodę Publiczności.
Drugi koncert, w środę, 10.10.2018 wypełni Gypsy Swing. Siergiej Wowkotrub i jego koledzy gwarantują doskonałej jakości muzykę w stylu Django Reinhardta.
Jagoda Wojciechowska, zdobywczyni tegorocznego Swingującego Kruka wystąpi w czwartek, 18.10.2018.
Wszystkie te koncerty odbędą się w naszym klubie „Five O’Clock”.
Dzień póżniej w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej wystąpi Andrzej Jagodziński, który wykona wraz z Orkiestrą naszej Filharmonii swój „Koncert g-moll”.
W poniedziałek, 22.10.2018 usłyszymy także w Sali Koncertowj Filharmonii Częstochowskiej prowadzony przez Wojciecha Kulczyckiego warszawski Big Band Jazz Combo Volta.
Będzie to koncert wyjątkowy, bo już od dłuższego czasu nie gościł w Częstochowie żaden big band.
Na szósty koncert cyklu, w czwartek, 25.10.2018 zapraszają Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski i Wojciesław Kamiński, którzy już tak dawna zapowiadali swój występ w duecie.
W drugiej części koncertu dołączą do nich w naszym klubie zapewne i inni muzycy.
W sobotę, 27.10.2018, tym razem w restauracji  „Klimaty” (ul.Wieluńska 6 w Częstochowie) wystąpi wokalista Piotr Kita.
Finałowy koncert w niedzielę, 28.10.2018 będzie koncertem wyjątkowym nie tylko dla zespołu „Five O’Clock Orchestra” (na zdjęciu), ale i dla jego lidera Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego, który jest jednocześnie prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. W tym dniu będzie on bowiem obchodził swoje 70 urodziny. Koncert ten odbędzie się oczywiście w Jazz Klubie „Five O’Clock”.