You are currently viewing „Jazzowe Tadeuszki” – koncert nr 5; Big Band Jazz Combo „Volta”!

„Jazzowe Tadeuszki” – koncert nr 5; Big Band Jazz Combo „Volta”!

  • Post category:Koncerty

Po raz pierwszy od dłuższego czasu usłyszymy w Częstochiowie big band, a będzie to big band bardzo dobry!
Koncert odbędzie się  w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej w poniedziałek, 22.10.2018 o godz. 19.00

Big band Jazz Combo Volta z Warszawy powstał w 2006 roku i od 12 lat aktywnie propaguje standardy muzyki jazzowej łącząc pokolenia miłośników Glenna Millera, Benny Goodmana, Barta Howarda, Elli Fitzgerald, Myles’a Collinsa czy Georga Gershwina.
To dynamiczny swingowy big band nagrodzony przez Telewizję Polsat w Programie „ Must be The Music. Tylko Muzyka”.

Wyróżniony w konkursie o Złotą Tarkę na 44 – tym Międzynarodowym Festivalu „Old Jazz Meeting „ w Iławie. Inaugurował Festiwal „ XII Baszta Jazz Festival” w Czchowie i zamykał „Cafe Jazz Festiwal 2018” w Radomiu Koncertował wielokrotnie w Szwecji, Niemczech, Austrii m.in na „Festiwalu Pięciu Kontynentów”.W Holandii reprezentował Europę w ramach światowej organizacji YFU(Europejska Wymiana Młodzieży Muzycznej) .Zespół prezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu 'Otava Happy Jazz’ w Finlandii jak i na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży 'Kulturhavn – European Youth Music Festiwal’ w  Danii.
W Szwecji uświetnił uroczyste obchody 350-lecia miasta Eskilstuna i Święta Flagi Narodowej dając wspólny koncert ze szwedzką orkiestrą w obecności Pary Królewskiej

Big band Jazz Combo Volta każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów na terenie całego kraju ,bierze czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych Warszawy. Od 2010 r na stałe współpracuje z Domem Kultury Śródmieście w Warszawie.

Założycielem big bandu Jazz Combo Volta, dyrektorem artystycznym i menedżerem jest klarnecista i saksofonista Wojciech Kulczycki.Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie, były solista i muzyk orkiestrowy Opery Warszawskiej, Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wieloletni nauczyciel gry na klarnecie w Państwowych Szkołach Muzycznych Warszawy. Dyrektor artystyczny i założyciel big bandu „Warschauer Camerata” koncertującego przez dziesięć lat na terenie ówczesnej RFN. Jako dyrektor artystyczny reaktywował w Warszawie „Polską Orkiestrę Radiową”. Uczestnik spotkań organizacji europejskiej i kontynuator programu „Interkulturele Musiklernen in Europa”, zajmujący się integracją młodzieży muzycznej na terenie Unii Europejskiej.

Bilety w kasie Filharmonii w cenie 30,- zł. i  20,- zł. dla członków PSJT