You are currently viewing Irena Gałązka & Wojciesław Kamiński  –  Jazz Klub „Five O’Clock”;  6.12.2018, godz. 19:00

Irena Gałązka & Wojciesław Kamiński – Jazz Klub „Five O’Clock”; 6.12.2018, godz. 19:00

  • Post category:Koncerty

„Mikołajkowy” koncert w Jazz Klubie „Five O’Clock” zapowiada się bardzo interesująco.
Usłyszymy duet, który już od wielu lat wspólnie koncertuje.
O ile Wojciesław Kamiński jest częstym gościem w Częstochowie, Irenę Gałązkę słyszeliśmy w Częstochowie ostatnio w roku 2012 na festiwalu „Hot Jazz Spring”.
Z radością przyjąłam to zaproszenie. Częstochowska publiczność jest wspaniała! – mówi artystka.

Irena Gałązka – wybitna wokalistka, która niemal całe swoje życie artystyczne spędziła poza granicami kraju, śpiewając w prawie całej Europie, USA i Kanadzie. Od niedawna na stałe występuje w kraju. Jest gwiazdą pierwszej wielkości, tak o niej mówi środowisko muzyczne. Jej doskonała technika, niepowtarzalna, wyjątkowa barwa głosu, ekspresja wokalna z jaką śpiewa, eksploduje natychmiast w reakcji publiczności.

Wojtek Kamiński to pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych. Współpracował z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską. Przejawem działalności kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów. Zrealizował też dwa recitale telewizyjne Ragtim’y Scotta Joplina oraz Muzyczny świat Wojciecha Kamińskiego. W roku 1965 założył zespół Old Timers, który do dzisiaj odnosi sukcesy w całej Europie i należy do ścisłej czołówki tego gatunku. Swing Workshop jest jednym z wielu projektów, które zbudował od podstaw. Zespół powstał w 1978 roku, ostatnio reaktywował się i wydał płytę. O bardzo wysokim poziomie artystycznym zespołu Swing Workshop świadczą bardzo wysokie notowania w rankingach Jazz Top, które są organizowane przez miesięcznik Jazz Forum. Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka.

Bilety: 25,- zł. , 15,- zł. dla członków PSJT