You are currently viewing IV Cafe Jazz Festiwal Radom 2019 za nami.

IV Cafe Jazz Festiwal Radom 2019 za nami.

W dniach 16-18 sierpnia 2019 r. w Radomiu nad Zalewem Borki odbyła się IV edycja Cafe Jazz Festival. Dyrektor artystyczny tegorocznego festiwalu, Roman Bartnicki – znany i lubiany muzyk (RB Dixie Five, Leliwa), zaprosił wielu wspaniałych wykonawców. Na scenie królował jazz tradycyjny m.in. w wykonaniu Siegiej Wowkotrub Gipsy Swing Quartet, Five O’clock Orchestra, Jazz Band Ball Orchestra z Barbarą Gąsienica Giewont. Nie zabrakło również boogie-woogie za sprawą formacji Boogie Boys, oraz muzyki gospel za sprawą Gospel Radom. Na radomskiej scenie mogliśmy również podziwiać wykonania standardów jazzowych w aranżacji big-bandowej prezentowane przez Big Band Jazz Combo Volta oraz Big Band Mundana, a wyjątkowy jubileusz 40-lecia pracy artystycznej obchodził Leliwa Jazz Band.

     

Jak co roku, imprezie towarzyszył zjazd 120 camperów z całej Europy. Wyraźnie zaznaczyli oni swoją obecność za sprawą żółtych kapeluszy, które stały się ich znakiem rozpoznawczym. Nieodłącznym elementem Festiwalu, od jego początku, jest również możliwość degustacji aromatycznej kawy oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami w tej branży. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji.

  

W sobotę deptakiem przy ul. Żeromskiego przeszła barwna parada nowoorleańska, natomiast niedziela była dniem, w którym zaprezentowali się wykonawcy lokalni. Koncerty prowadzone były przez Andrzeja Śmigielskiego (piątek) i Jerzego Skwarka (niedziela).

  

Znakomita organizacja, wybitni artyści, wyśmienita zabawa, przyjazna atmosfera i niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczestników festiwalu i z pewnością skłonią ich, aby powrócić do Radomia za rok.

 

Fot. Piotr Góryjewski