You are currently viewing Gramy dla Wojtka „Wojciesława” Kamińskiego – Five O`Clock Orchestra, Andrzej Jagodziński Trio
75 Afisz B2

Gramy dla Wojtka „Wojciesława” Kamińskiego – Five O`Clock Orchestra, Andrzej Jagodziński Trio

Polskie Stowarzyszanie Jazzu Tradycyjnego przy współpracy Filharmonii Częstochowskiej zapraszają na wyjątkowy koncert, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie legendy Polskiego Jazzu Wojtka „Wojciesława” Kamińskiego – pianisty jazzowego, kompozytora, pedagoga, naszego przyjaciela. Wojciesław od wielu lat związany jest z Częstochową. Ten znakomity muzyk przez wiele lat koncertował z zespołem Five O’Clock Orchestra. To miasto Częstochowa jest dla niego drugim po rodzinnej Warszawie domem. W chwili obecnej w związku z chorobą postanowiliśmy zorganizować koncert z którego dochód ma pomoc w leczeniu naszego przyjaciela.

Wystąpią znakomite zespołu oraz przyjaciele Wojtka:

Five O’Clock Orchestra

Andrzej Jagodziński Trio z Agnieszką Wilczyńską.

Wojciech Kamiński – pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Urodził się 31.10.1946 roku w Warszawie. Na fortepianie gra od 3-go roku życia, a do szkoły muzycznej został przyjęty w wieku 5-ciu lat. Będąc uczniem Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, zainteresował się już muzyką jazzową słuchając Radia Luxemburg. W roku 1965 założył zespół Old Timers. Kolejne zespoły z którymi współpracował to Royal Rag, Big Band „Stodoła”, Hagaw, Gold Washboard, Sami Swoi. W roku 1978 założył kolejny swój zespół Swing Workshop. Aktywność muzyczna Wojciecha Kamińskiego nie ograniczała się tylko do jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych.

 

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej 27.01.2020 (poniedziałek) godz. 19.00

Bilet wstępu w cenie 50 zł dostępny jest w

  • Kasie Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16 nr tel. 795 451 438 kasa@filharmonia.com.pl

Kasa czynna: poniedziałek – piątek 9.00 – 19.00

 

Każdemu chcącemu wspomóc Wojciecha Kamińskiego w jego trudnej sytuacji życiowej sugerujemy wpłatę na konto bankowe Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego, jeżeli nie może uczestniczyć w koncercie. Wszystkie przekazane w ten sposób pieniądze przekażemy artyście.

Konto bankowe w Banku Ochrony Środowiska w Częstochowie:
IBAN: PL03 1540 1014 2101 7321 6474 0001,
BIC:EBOSPLPWXXX
lub po prostu numer konta: 03 1540 1014 2101 7321 6474 0001
Koniecznie z dopiskiem!: Darowizna dla Wojciesława