You are currently viewing XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 3

XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 3

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet został założony w 2011 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec.

Siergiejowi na scenie towarzyszą: Jacek Serczyk (gitara), Tomasz Kobiela (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.
Siergiej Wowkotrub – muzyk pochodzący z Ukrainy, od 1992 r. na stale mieszkający w Polsce. Jest absolwentem prestiżowego Konserwatorium Muzycznego im. P. Czajkowskiego w Kijowie w klasie skrzypiec prof. A. I. Bażenowa. Pierwszy skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej.
Jacek Serczyk – gitarzysta klasyczny jak i jazzowy. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Roby Lakatos, Nigel Kennedy, Francesco Buzzurro, Bogumiła Gizbert-Studnicka czy Vitalij Petraniuk. Jest liderem zespołu Hot d’Jazz Trio.
Tomasz Kobiela – gitarzysta jazzowy i nauczyciel gitary. Często koncertuje za granicą m.in. w Austrii, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Łotwie czy Włoszech. Jest członkiem zespołu Hot D’jazz Trio, z którym występował m.in. na festiwalach River Boat Jazz Festival, Złota Tarka, Geyer Music Factory czy Manu Summer Jazz Days. Współpracuje z Magdą Bożyk.
Piotr Górka – kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Wszechstronny muzyk grający nie tylko jazz tradycyjny. Bardzo ceniony jako muzyk studyjny.