You are currently viewing MARZENA SŁOWIK, JANUSZ KONEFAŁ, TOMASZ WILCZYŃSKI

MARZENA SŁOWIK, JANUSZ KONEFAŁ, TOMASZ WILCZYŃSKI

Marzena Słowik – wokalistka grająca na instrumentach perkusyjnych, kompozytorka.
Muzyka w jej życiu często zastępuje kawę czy środki przeciwbólowe. Jest szczególnie zainteresowana rytmami muzyki latynoamerykańskiej, zwłaszcza rytmami muzyki brazylijskiej.
Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału jazzu PWSZ w Nysie (specjalność instrumentalistyka i wokalistyka). Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami ze sceny alternatywnej, muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi.
Inspiruje się takimi wykonawcami jak – Antonio Carlos Jobim, Joni Mitchell, Erykah Badu, John Coltrane, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Check Corea, Esperanza Spalding czy Thom Yorke.
Aktualnie śpiewa z renomowanymi swingowymi zespołami jazzowymi takimi jak: Asocjacja HAGAW, SAMI SWOI orchestra oraz z kwartetem SLOVIC.
Współpracowała również z zespołami: Dreaming Ukulele, Funky Fish, Mirror Code, oraz współtworzy duety LuMa Duo i LokyBalboa, a także pracuje nad autorskim projektem.
Jest pedagogiem w klasie wokalu we wrocławskiej Manufakturze Dźwięku.
Dysponuje pięknym, ciepło brzmiącym głosem.
Według niej muzyka to nie tylko słowa czy dźwięki wydobywane z instrumentów, to również dźwięki natury: śpiew ptaków, szelest liści, szum wody. Dla niej Muzyka jest przede wszystkim nośnikiem emocji i wspomnień. To wszystko sprawia, że dla wielu jest odkryciem.

Janusz Konefał jest muzykiem pochodzącym z Wrocławia. Jego głównym instrumentem jest gitara. Od wielu lat działa w różnych formacjach muzycznych odnosząc sukcesy w Polsce i za granicą.
Był założycielem i liderem wielu zespołów, z których w 1975 roku „MSA GRUPA 1111″ na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej zdobył I miejsce, a w 1976 został nagrodzony na festiwalu „Jazz nad Odrą”.
Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych, wchodził w skład zespołów akompaniujących uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Jako kierownik zespołu muzycznego współpracował z Przedsiębiorstwem Imprez Artystycznych „IMPART” we Wrocławiu akompaniując największym gwiazdom polskiej estrady.
Janusz zapraszany jest do współpracy przez czołowe orkiestry rozrywkowe i big bandy jazzowe. Występuje w audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Zapraszany jest do udziału w nagraniach płyt znanych artystów i zespołów. Jako członek grup muzycznych grał w wielu krajach świata. Wielokrotnie występował na krajowych i zagranicznych festiwalach.
Zaproszony przez japońską firmę YAMAHA przez kilka lat był prezenterem instrumentów muzycznych tego koncernu stąd też większość sprzętu, na którym do dzisiaj pracuje pochodzi z tej właśnie firmy.
Przez kilkanaście ostatnich lat współtworzył „Jazz Duo”, grał w „Standard Trio, prowadzi własny zespół pod nazwą „Conevka Band”.
Janusz Konefał jest także kompozytorem i aranżerem z powodzeniem wykorzystując te umiejętności dla potrzeb własnych formacji muzycznych jak również aranżując dla innych zespołów.
Janusz czynnie zajmuje się edukacją muzyczną. Przez wiele lat uczył gry na gitarze na Warsztatach Bluesowych w Bolesławcu, prowadził Warsztaty Artystyczne we Wrocławiu oraz w wielu innych miastach Polski w ramach Małej Akademii Jazzu.
Aktualnie uczy w klasie gitary we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 2001 współpracuje z zespołem Tercet Egzotyczny, początkowo jako aranżer a następnie jako członek grupy.
W grudniu 2010 roku Janusz Konefał został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
Jest autorem czterech podręczników do nauki gry na gitarze

Tomasz Wilczyński – kontrabasista i gitarzysta basowy.
Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi. Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych. Akompaniował uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz współpracował z Teatrem Współczesnym, Teatrem Polskim, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, uczestnicząc w spektaklach „Skrzypek na dachu”, My Fair Lady” oraz „Scat”. Grał w renomowanych bigbandach i combach takich jak: WHY NOT, BIG WARSAW BAND Stanisława Fijałkowskiego, NESTOR BAND, CONEVKA BAND, STANDARD TRIO, SAMI SWOI Orchestra. Znakomicie się odnajduje w muzyce jazzowej jak i szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej. Jego wieloletnie doświadczenie sprawia, że jest cenionym i poszukiwanym muzykiem, znakomicie posługującym się akustycznym kontrabasem.

 

Koncert odbędzie się 4 maja 2022 roku o godzinie 19 w Jazz Club Five O`Clock w Częstochowie, ul. Racławicka 2.

Bilety w cenie 30 zł, 20 zł dla członków PSJT, do nabycia przed koncertem.