You are currently viewing KRYSTYNA DURYS Z ORKIESTRĄ FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ

KRYSTYNA DURYS Z ORKIESTRĄ FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ

„Kobieca strona swingu –Tribute to Ladies of Jazz”
Krystyna Durys z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej
Krystyna Durys – wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova, inspirująca się przede wszystkim wykonaniami Królowej Jazzu Elli Fitzgerald. STYPENDYSTKA Związku Artystów Wykonawców STOART, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Urzędu Miasta Gdańska.
Laureatka ZŁOTEJ TARKI na 44. Old Jazz Meeting w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP. Nominowana w kategorii WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii NADZIEJA MELOMANÓW.
Swoją przygodę z estradą rozpoczęła w wieku 7 lat z dziecięcą grupą wokalno-taneczną działającą przy Domu Kultury w Sopocie i kontynuowała jako członkini dwóch chórów młodzieżowych działających przy Domu Kultury w Gdyni. Kolejne lata przyniosły fascynację klasyką jazzu i erą swingu. Największy wpływ na jej rozwój wokalny i sceniczny wywarły amerykańskie wokalistki jazzowe takie jak Ella Fitzgerald, Pattie Austin i Natalie Cole. W 2012 r. przy współpracy z wyśmienitymi trójmiejskimi muzykami Krystyna Durys założyła swój pierwszy kwintet swingowy. W 2016 r. do zespołu dołączyli trębacz i puzonista. Dzięki sekcji dętej, zespół zyskał charakterystyczne dla muzyki swingowej, szersze brzmienie.