You are currently viewing 7A Blues w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

7A Blues w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

W ostatni czwartek miesiąca, 29.06.2017 usłyszymy na Placu im.W.Biegańskiego w Częstochowie grupę 7A Blues.

Skład zespołu wykrystalizował się w 2010 roku. Grają w nim ludzie o rożnych charakterach, różnych profesjach i różnej filozofii życiowej. Spoiwem jest pokora wobec wielkich bluesa, rocka i jazzu oraz radość tworzenia.
Mimo zawartej w nazwie deklaracji, zespół nie gra bluesowych coverów, wymyka się definicjom, najbliższa muzykom 7 A jest formuła “okolice bluesa” lub “post-blues”.
Na harmonijce ustnej gra Piotr Nieora, na gitarze basowej Tomek Ujma, gitarzystami są Marcin Dawidowski ( Makle Kfuckle, AMPERA) i Artur Ujma, za bębnami siedzi Wiesław Sławuta (Grupa J-D), Andrzej Kuśnierczyk (Judith’s Dream, Grupa J-D, Magiczny Orator, Jedyne Takie Trio, Hasterband) jest wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem.
Na repertuar składają się wyłącznie własne kompozycje z zespołową aranżacją. Zespół 7 A BLUES nie dokonał – jak dotąd – nagrań w profesjonalnym studiu i nie zarejestrował promującego teledysku.
7 A BLUES to koncerty charytatywne, plenerowe i klubowe. Zespół dobrze czuje się wśród motocyklistów i kierowców tuningowanych ciężarówek.
Największa przygoda: dwa koncerty z legendarnym DŻEMEM w 2012 roku.
Zaistnieliśmy także w Radio Złote Przeboje.
Nazwa formacji pochodzi od numeru posesji przy jednej z częstochowskich ulic, gdzie odbywają się (w każdą niedzielę) próby.

Koncert ten odbędzie się w ramach projektu „Aleje, tu się dzieje”

Patronat nad tym projektem objął Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk

Wiesław Sławuta – perkusja, lider

Data/Czas
Date(s) - 29/06/2017
19:00 - 20:00

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Kategorie


Wczytuję mapę...