You are currently viewing Janusz Szrom

Janusz Szrom

W pierwszy czwartek października 2017 usłyszymy w Jazz Klubie „Five O’Clock” Janusza Szroma. Znany jest on częstochowskiej publiczności z koncertów w latach poprzednich.
Janusz Szrom edukację muzyczną rozpoczął w 1977 r. w Ognisku Muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nysie (instrument główny -fortepian). W 1981 r.  rozpoczął naukę gry na trąbce. W 1989 r. po otrzymaniu dyplomu w klasie trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie rozpoczął naukę gry na organach. W roku 1995 ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Na polskiej scenie jazzowej obecny jest od 1994 roku. W tym roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W następnym roku otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności „Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska jasień Jazzowa ’95. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in.: Jazz nad Odrą. Jazz jamboree, Old Jazz Meeting w Iławie, Jazz Standard Festival w Siedlcach.
Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” w latach 2009-2014.
Oprócz wokalistyki, zajmuje się również komponowaniem, aranżowaniem oraz nauczaniem.
Dwa spośród jego albumów otrzymały status „Złotej Płyty”: „Straszni Panowie Trzej” oraz „Pogadaj ze mną” (oba w 2009 roku).

Januszowi Szromowi będzie towarzyszyła podczas koncertu w naszym klubie sekcja rytmiczna w składzie:
Piotr Łobos –  fortepian
Piotr „Bridge” Górka  –  kontrabas
Andrzej Wardęga  –  perkusja

Data/Czas
Date(s) - 05/10/2017
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Klub "Five O'Clock"

Kategorie


Wczytuję mapę...