You are currently viewing Koncert Manfredi & Johnson

Koncert Manfredi & Johnson

Manfredi & Johnson to niecodzienne połączenie brudnego bluesa z Delty oraz nowatorskiego spojrzenia na dźwięki. Niepowtarzalna energia na koncertach, oryginalne kompozycje nie pozbawione twórczych improwizacji. Aranżacje zaskakujące publiczność oraz samych twórców.

Zespół tworzy dwóch młodych, jednak niezwykle doświadczonych muzyków. Poznali się podczas jam session po Rawie Blues w 2011 roku. Żaden z nich tego spotkania dokładnie nie pamięta. W 2014 roku ich drogi zeszły się po raz drugi. Od tego czasu tworzą i grają nieprzerwanie do dziś. Mają na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów oraz liczne osiągnięcia, między innymi:

-I miejsce na Imielin Blues Festiwal (2015),
-II miejsce na międzynarodowym przeglądzie Muzyka Młodego Wrocławia(2015),
-Nagroda za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy podczas festiwalu Blues nad Bobrem (2014),
-Nagroda festiwalu Meskalina Blues (2015),
-Udział w Rawie Blues (2015).

Aktualnie zespół przygotowuje się do trasy koncertowej w kraju i poza jego granicami. Równolegle trwają prace nad debiutanckim albumem.
Skład zespołu:
Mieszko “Manfredi” Służewski – Missisipi saxophones, shaker – zwycięzca międzynarodowego konkursu „Harmonica Bridge 2011”.
Piotr “Johnson” Kozub – gitara akustyczna, wokal, stompbox i inne tupaje – najlepszy gitarzysta akustyczny Bluesroads 2015.

Muzykę którą grają określają mianem “Percussive Blues”. Jest to rytmiczne połączenie bluesa i funky z elementami jazzu. Nie stronią od wolnych improwizacji. W ich repertuarze można znaleźć utwory autorskie jak i „kradzione”.

Data/Czas
Date(s) - 20/03/2016
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Klub "Five O'Clock"

Kategorie


Wczytuję mapę...