You are currently viewing Mencel & Kijas

Mencel & Kijas

Duet Mencel & Kijas w maju w Jazz Klubie „Five O’Clock”

Harmonijka ustna nie należy do instrumentów bardzo popularnych w świecie jazzu. Wirtuoz tego instrumentu, nieżyjący już niestety Toots Thielemans sprawił, że stał się zauważany przez wielu utalentowanych muzyków. Zwłaszcza chromatyczna harmonijka, jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów, znalazła i w Polsce wśród muzyków  grono miłośników, choć bardzo niewielkie. Jednym z nich jest gość majowego koncertu w naszym klubie. A duet harmonijka ustna-fortepian jest już całkowitą rzadkością.
Krzysztof Kijas-harmonijkarz jazzowy, jeden z niewielu w kraju, współpracował m.in. z Wojciechem Karolakiem, Arkiem Skolikiem, flecistą Leszkiem Wiśniowskim, Krzesimirem Dębskim.
Joachim Mencel-pianista,kompozytor,aranżer,wykładowca i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca grupy New Life’m mający na swoim koncie współpracę z m.in. takimi muzykami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski,Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Brad Terry, Eddie Henderson.

Krzysztof Kijas

Data/Czas
Date(s) - 10/05/2018
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Filharmonia Częstochowska

Kategorie


Wczytuję mapę...