You are currently viewing Justyna Królak  &  Tador Four   –  „Swinging Christmas”

Justyna Królak & Tador Four – „Swinging Christmas”

Tradycyjnie  w każdy pierwszy czwartek grudnia członkowie PSJT, oraz bywalcy Jazz Klubu „Five O’Clock” spotykają się na koncercie noszącym nazwę SWINGING  CHRISTMAS.
I w tym roku nie będzie inaczej. W czwartek, 7 grudnia o godz. 19.00 usłyszymy częstochowską wokalistkę Justynę Królak. Wraz z zespołem Tador Four zaprezentuje ona program stosowny do nazwy koncertu.

Justyna Królak – wokalistka jazzowa posiadająca bogaty repertuar. Obok amerykańskich i polskich standardów jazzowych śpiewa również piosenkę francuską, którą wykonuje w różnych stylach muzycznych. Ma na swoim koncie udział w międzynarodowych festiwalach jazzowych oraz współpracę ze znanymi polskimi muzykami jazzowymi. Przez wiele lat współpracowała ze znanym instrumentalistą Januszem Sołtysikiem oraz z zespołem jazzu tradycyjnego Five O’Clock Orchestra. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń jazzowych promujących w Polsce muzykę jazzową. W latach 2013-2015 była członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. Pod koniec 2014 roku założyła French Jazz Project, który powstał z jej miłości do języka i kultury francuskiej i z którym koncertuje w kraju i za granicą.

Tador Four  to grupa utworzona w tym roku przez Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego. Słyszeliśmy ją po raz pierwszy 25 maja na Placu Biegańskiego w ramach cyklu koncertów „Aleje, tu się dzieje”.
Inspiracją do stworzenia grupy były nagrania dwóch wielkich kornecistów, którzy utworzyli swoje legendarne kwartety.
Byli nimi Ruby Braff i Bobby Hackett, mówi lider zespołu.

Kwartet ten gra Swing nie stroniąc też i od Mainstreamu.

Tador Four tworzą:

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski  –  kornet

Piotr Łobos   –  fortepian

Tomasz Kiepura –  gitara basowa

Andrzej Wardęga   –  perkusja.

 

Ceny biletów:  25,- zł. i  15,-zł dla członków PSJT

Data/Czas
Date(s) - 07/12/2017
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Klub "Five O'Clock"

Kategorie


Wczytuję mapę...