You are currently viewing Koncerty  jazzu tradycyjnego w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

Koncerty jazzu tradycyjnego w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”

  • Post category:Aktualności

Miło nam poinformować, że również w tym roku PSJT organizować będzie koncerty w ramach programu „Aleje tu się dzieje”.

W drugi i czwarty czwartek maja, drugi i piąty czwartek czerwca, pierwszy i czwarty czwartek lipca oraz drugi i czwarty czwartek sierpnia, na Placu Władysława Biegańskiego w Częstochowie odbędą się o godz. 19.00 koncerty z cyklu „Jazz Tradycyjny”.

W ramach projektu wystąpią:
11.05.2017 – Piotr Łobos Quintet
25.05.2017 – Tador Four
8.06.2017 – The Harpiano Show
29.06.2017 – 7A Blues
6.07.2017 – Forsal
27.07.2017 – Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet
10.08.2017 – Justyna Królak Quartet
24.08.2017 – Five O’Clock Orchestra

Piotr Łobos Quintet

Piotr Łobos, pianista jazzowy, po kilkunastoletnim pobycie za granicę wrócił do Częstochowy. Nie trwało długo, by jego obecość zauważono nie tylko w klubach jazzowych naszego miasta. Jako absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiadający doskonały warsztat muzyczny jest często zapraszany do różnych projektów, nie tylko jazzowych. Przez wiele lat pracował w „Teatrze Rozrywki” w Chorzowie. Z czasem postanowił utworzyć własną formację. Stał się nią jego kwintet, który przedstawił on już w zeszłym roku.

W sład jego wchodzą:
Piotr Łobos – fortepian, lider
Janusz Sołtysik – saksofon tenorowy
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski – kornet
Tomasz Kiepura – gitara basowy
Andrzej Wardęga – perkusja
Gościnnie z zespołem wystąpi wokalistka Marta Kiepura.
Zespół ten gra swing wplatając w niektórych utworach elementy be-bopu. Piotr nie kryje się z tym, że w jego muzyce słychać echa twórczości jegomistrzów, którymi są Red Garland i Erroll Garner

Piotr Łobos Quintet

Tador Four

Przed rokiem w ramach cyklu „Aleje – tu się dzieje” – Jazz Tradycyjny wystąpił Tador Swingtet. Po jakimś czasie pomysłodawca tego projektu, Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski postanowił utworzyć zespół o podobnym profilu, lecz zmienionym składzie. Impulsem do tego stały się, jak sam mówi, setki razy przesłuchiwane nagrania dwóch formacji; Bobby Hackett Quartet i Ruby Braff Quartet. Ci nieżyjący już mistrzowie zasługują ze wszech miar na to, by ich muzyka w takiej, czy innej formie nadal żyła, mówi lider grupy. Nie ograniczam swej działalności muzycznej tylko do dixielandu, choć Five O’Clock Orchestra jest chyba najwidoczniejszym jej owocem, dodaje. Nazwa zespołu mówi za siebie; jest to kwartet, a Tador, to połączenie pierwszych sylab imienia i nazwiska jego lidera. Jest on formacją swingową, która zamierza występować okazjonalnie z zaproszonymi wokalistami i instrumentalistami.

Tador Four tworzą:
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski – kornet, lider
Piotr Łobos – fortepian
Piotr Górka – kontrabas
Przemysław Pacan – perkusja

Tador Four