You are currently viewing Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet w ramach projektu „Aleje, tu się dzieje”  –  27.07.2017 r., godz.19:00  na Placu im. W.Biegańskiego

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet w ramach projektu „Aleje, tu się dzieje” – 27.07.2017 r., godz.19:00 na Placu im. W.Biegańskiego

  • Post category:Koncerty

   Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce.
     W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Lider współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra”, „Hot D’Jazz Trio”, „Five OClock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche – Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.
    Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „ZłotaTarka” (Iława).

Od lewej: Sebastian Ruciński; Tomasz Wójcik; Piotr Górka

Sebastian Ruciński

Tomasz Wójcik

 

Piotr Górka