You are currently viewing EWA PINDERAK, ŁUKASZ JAWORSKI, TOMASZ MIROWSKI

EWA PINDERAK, ŁUKASZ JAWORSKI, TOMASZ MIROWSKI

Ewa Pinderak
Wokalistka popowo-jazzowa. Już jako nastolatka występowała na ogólnopolskich scenach. Zwyciężyła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii „Debiuty”, wykonując piosenkę pt. „Nadziejo”, a rok później znów wystąpiła na opolskiej scenie, tym razem już w kategorii „Premie i premiery” Współpracowała z zespołem Formacja Nieżywych Schabuff, z którym m. in. na scenie w Opolu wykonała znaną do dziś powszechnie piosenkę „Klub wesołego szampana”. Jest laureatką na prestiżowych konkursach i festiwalach wokalnych.
Ukończyła liceum muzyczne, w klasie fortepianu oraz zdobyła tytuł magistra sztuki.
Obecnie spełnia się jako nauczyciel śpiewu, dając młodym, aspirującym ludziom możliwości rozwoju i tworzenia. Współpracuje również z Łukaszem Jaworskim, z którym tworzą muzyczny duet i występują na polskich scenach. Artystka w wolnym czasie zajmuje się swoją drugą pasją, którą są szachy.

Łukasz Jaworski – Akordeon 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako solista i kameralista zajmował czołowe miejsca na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii,  Francji, Czechach, Rosji, na Ukrainie i Litwie.
Współpracował z Orkiestrą Opery Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej,
Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, a także z takimi artystami jak: Megitza, Yanina, Siostry Matkowskie, Habakuk, Makabunda, Aukso, Marcin Wyrostek, The Film Harmony Orchestra. Od 2009 roku, wraz z Piotrem Chołołowiczem i Jakubem Mietłą, tworzy trio akordeonowe Ars Harmonica.
Prowadzi klasę akordeonu w Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Częstochowie,  w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Końskich, a także w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, gdzie w 2006 r. ukończył naukę z wyróżnieniem.
Jest autorem muzyki do sztuk teatralnych. Komponuje utwory  pedagogiczne dla młodych akordeonistów, a także koncertowe utwory solowe i kameralne.

Tomasz Mirowski- Skrzypce

Ukończył studia o profilu solistycznym na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Był stypendystą rektora tejże uczelni oraz międzynarodowego programu ERASMUS. Uczestniczył w ogólnopolskich i międzynarodowych kursach, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów. Od 2007 roku jest członkiem The FilmHarmony Orchestra, a od 2018 roku koncertmistrzem zespołu. Regularnie współpracuje z agencją artystyczną Royal Concert. W swoim dorobku posiada wiele udanych występów solowych, kameralnych i orkiestrowych. Wielokrotnie brał udział w nagraniach muzyki do filmów, reklam, płyt, spektakli teatralnych czy musicali.

Koncert odbędzie się dnia 01.02.2023 roku o godzinie 19.00 w Jazz Club Five O`Clock.

Bilety do nabycia przed koncertem w cenie:

– 35 zł

– 25 zł dla członków PSJT