You are currently viewing MARZENA SŁOWIK, JERZY „WILK KACZMAREK, TOMASZ WILCZYŃSKI

MARZENA SŁOWIK, JERZY „WILK KACZMAREK, TOMASZ WILCZYŃSKI

Koncert odbędzie się 10 stycznia 2024 roku o godzinie 19.00 w „KLUB TORI”

Bilety w cenie 40 zł;

25 zł dla członków PSJT

do nabycia przed koncertem.

Podczas koncertu klasyka jazzu mieszać się będzie z utworami autorskimi. Wszystko to pod bacznym uchem Jerzego “Wilka” Kaczmarka, który zaaranżował większość utworów.

Skład: Jerzy „Wilk” Kaczmarek – piano, Marzena Słowik – wokal, Tomasz Wilczyński – kontrabas.

Marzena Słowik – wokalistka grająca na instrumentach perkusyjnych, kompozytorka.
Muzyka w jej życiu często zastępuje kawę czy środki przeciwbólowe. Jest szczególnie zainteresowana rytmami muzyki latynoamerykańskiej, zwłaszcza rytmami muzyki brazylijskiej.
Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału jazzu PWSZ w Nysie (specjalność instrumentalistyka i wokalistyka). Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami ze sceny alternatywnej, muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi.
Inspiruje się takimi wykonawcami jak – Antonio Carlos Jobim, Joni Mitchell, Erykah Badu, John Coltrane, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Check Corea, Esperanza Spalding czy Thom Yorke.
Aktualnie śpiewa z renomowanymi swingowymi zespołami jazzowymi takimi jak: Asocjacja HAGAW, SAMI SWOI orchestra oraz z kwartetem SLOVIC.
Współpracowała również z zespołami: Dreaming Ukulele, Funky Fish, Mirror Code, oraz współtworzy duety LuMa Duo i LokyBalboa, a także pracuje nad autorskim projektem.
Jest pedagogiem w klasie wokalu we wrocławskiej Manufakturze Dźwięku.
Dysponuje pięknym, ciepło brzmiącym głosem.
Według niej muzyka to nie tylko słowa czy dźwięki wydobywane z instrumentów, to również dźwięki natury: śpiew ptaków, szelest liści, szum wody. Dla niej Muzyka jest przede wszystkim nośnikiem emocji i wspomnień. To wszystko sprawia, że dla wielu jest odkryciem.

Tomasz Wilczyński – kontrabasista i gitarzysta basowy.
Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi. Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych. Akompaniował uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz współpracował z Teatrem Współczesnym, Teatrem Polskim, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, uczestnicząc w spektaklach „Skrzypek na dachu”, My Fair Lady” oraz „Scat”. Grał w renomowanych bigbandach i combach takich jak: WHY NOT, BIG WARSAW BAND Stanisława Fijałkowskiego, NESTOR BAND, CONEVKA BAND, STANDARD TRIO, SAMI SWOI Orchestra. Znakomicie się odnajduje w muzyce jazzowej jak i szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej. Jego wieloletnie doświadczenie sprawia, że jest cenionym i poszukiwanym muzykiem, znakomicie posługującym się akustycznym kontrabasem.

Jerzy „Wilk” Kaczmarek niesiony sukcesami artystycznymi – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Monako – powołał do życia formację „Wilcze sidła” w kultowym wrocławskim klubie jazzowym Rura.

Lider był już wtedy ważnym artystą wrocławskiego środowiska jazzowego z prestiżowym laurem laureata Międzynarodowego
Konkursu Pianistów jazzowych w Kaliszu. Jerzy „Wilk” Kaczmarek, absolwent Akademii
Muzycznej we Wrocławiu (jak również Politechniki Wrocławskiej) jest także laureatem nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w San Sebastian (1985), zdobywcą Grand Prix za kompozycję „Green Barman” na Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w Monaco (1986). Przez prawie trzy dekady był muzykiem orkiestry Alex Band, ale także współzałożycielem i pianistą takich zespołów, jak Hokus, Katia Roman & Co”, Jazz Vox, Market, Wilcze Sidła, Gain, Wrocław Band. Współpracował z Ewą Bem, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego i Andrzejem Zauchą. Z orkiestrą Alex Band w latach (1981-2015) koncertował i nagrywał dla krajowych i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do przedstawień teatralnych oraz muzyki nagranej przez Wrocław Band dla PR Wrocław.