You are currently viewing Bluesowe Andrzejki z The Harpiano Show 30.11.2017 Jazz Club Five O`Clock

Bluesowe Andrzejki z The Harpiano Show 30.11.2017 Jazz Club Five O`Clock

  • Post category:Koncerty

Miło nam poinformować, że w tym roku ruszamy z nowym cyklem wydarzeń koncertowych. Tradycją naszego klubu są już Tadeuszki Jazzowe, które w tym roku miał już swoją dziewiątą edycję. W związku z ogromnym sukcesem tego wydarzenia Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego postanowił rozpocząć nowe cykliczne wydarzenia „Bluesowe Andrzejki”. Koncerty te corocznie odbywać się będą w dniu 30.11 czyli w imieniny Andrzeja. Tradycyjnie już osoby o imieniu Andrzej będą miały wstęp wolny.

Cykl Ten zainauguruje znakomity, znany i bardzo lubiany w naszym klubie zespół The Harpiano Show. Czyli brytyjsko/polski duet grający muzykę Boogie Woogie, Blues, Jazz.

Koncert odbędzie się w dniu 30.11.2017 (czwartek) początek godz. 19:00. Wstęp 30 ,- / 20,- (PSJT). Bilety dostępne będą od dnia 02.11. w Jazz Club Five O`Clock.

Rezerwacje tel. 889 500 514

Miss Elizabeth – Oficial Video Clip

The Harpiano Show tworzą dwaj muzycy: Neil Wilde, angielski pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów oraz Jakub Konieczko, polski harmonijkarz, wokalista, autor muzyki. Pierwsze spotkanie obu panów miało miejsce podczas częstochowskiego festiwalu Hot Jazz Spring w 2013 roku. Już następnego dnia po zawiązaniu znajomości Jakub zagrał gościnnie na harmonijce ustnej podczas festiwalowego koncertu Neila i to już wtedy pojawił się pomysł, aby stworzyć duet. Na tym festiwalu angielski muzyk grał również w duecie na dwa fortepiany z wybitnym polskim pianistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem Wojciechem Kamińskim. Nie była to jego pierwsza wizyta w Polsce, bowiem gościł tutaj już w 2012 roku na festiwalu Złota Tarka w Iławie. Odbiór pierwszego częstochowskiego koncertu był tak dobry, że organizator częstochowskiego festiwalu postanowił ponownie zaprosić Niela na 11. edycję w roku 2015 jako główną gwiazdę wieńczącą festiwal podczas finałowej gali. Również na tym koncercie w duecie wystąpił Jakub. Panowie tak dobrze poczuli się na scenie, że wstępne plany o stworzeniu własnego duetu z 2013 roku postanowili przekuć w rzeczywistość. W efekcie tej decyzji Jakub Konieczko gościł kilka dni w Anglii na początku grudnia 2015, gdzie krystalizował się repertuar, pomysł na granie, odbywały się pierwsze próby i koncerty duetu oraz powstała nazwa The Harpiano Show – Neil Wilde (UK), Jakub Konieczko (PL). Pierwsze koncerty w Polsce odbyły się na początku 2016 roku