You are currently viewing Jakub Płużek – pierwszy koncert w Nowym Roku w Jazz Klubie „Five O’Clock”

Jakub Płużek – pierwszy koncert w Nowym Roku w Jazz Klubie „Five O’Clock”

  • Post category:Koncerty

Nowy Rok zapowiada się w Jazz Klubie „Five O’Clock” pod względem programowym bardzo interesująco. W pierwszy czwartek miesiąca, 4.01.2018 usłyszymy znakomitego krakowskiego pianistę – Jakuba Płużka. Jego koncert w naszym klubie w marcu 2017 odbił się szerokim echem nie tylko wśród bywalców klubu. Zapraszając go ponownie spełniamy prośbę wielu fanów, którzy chcieliby go usłyszeć grającego na fortepianie akustycznym,który obecnie klub posiada.

Jakub Płużek studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2008 roku wspólnie z Markiem Pospieszalskim (saksofon), Maxem Muchą (kontrabas) i Dawidem Fortuną (perkusja) założył Kuba Płużek Quartet, z którym w 2014 wydał płytę zatytułowaną First Album, na którą składają się jego autorskie kompozycje.

Występował z takimi artystami jak: Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski,Zbigniew Wegehaupt, Charles White, Justin Faulkner,  Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Nigel Kennedy, David Garibaldi,  Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball czy Nathan Williams. W roku 2009 zdobył główną nagrodę w konkursie „Złota Tarka” na festiwalu Old Jazz Meeting w Iławie.

Jego koncert w Częstochowie wypełnią standardy ery Swingu.