You are currently viewing Bartosz Smorągiewicz Gypsy Jazz Ensemble; Jazz Klub „Five O’Clock”; 5.04.2018r. , godz. 19:00

Bartosz Smorągiewicz Gypsy Jazz Ensemble; Jazz Klub „Five O’Clock”; 5.04.2018r. , godz. 19:00

  • Post category:Koncerty

Bartosz Smorągiewicz gościł już w klubie „Five O’Clock”, gdy ten mieścił się jeszcze przy ul.Racławickiej.
Wystąpił wówczas z prowadzoną także przez siebie grupą „Wisła Hot Four”. Okazuje się, że nie tylko muzyka nowoorleańska go fascynuje. Także Gypsy-Swing w wykonaniu prowadzonej przez niego formacji może przekonać o jego wszechstronności.

Grupa BSGJE powstała w roku 2014. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjecie na koncertach.

Zespół występował m.in. Na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzieżgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzyczne Piątki w Zgorzelcu, Festiwal Emanacje organizowany przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, Koncertach Promenadowych w Katowicach, czy Jazz na Kresach w Zamościu. W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle.

– Hustle & Bustle to zderzenie europejskiego jazzu wywodzacego sie od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej oraz współczesna instrumentacja muzyki jazzowej, łaczace elementy wielnarodowosciowym folkloru. W oddzwieku jest ona energetyczna wirtuozeria z dodatkiem melancholii. Autorskie kompozycje łacza elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie.

Bartosz Smorągiewicz Gypsy Jazz Ensemble

 Bartosz Smoragiewicz – klarnet, saksofon
Marcin Skaba – skrzypce

Sebastian Iwanowicz – gitara

Piotr Domagalski – kontrabass