You are currently viewing Krzysztof Kijas & Joachim Mencel; Jazz Klub „Five O’Clock”; 10.05.2018 r.; godz.19.00

Krzysztof Kijas & Joachim Mencel; Jazz Klub „Five O’Clock”; 10.05.2018 r.; godz.19.00

  • Post category:Koncerty

Harmonijka ustna nie należy do instrumentów bardzo popularnych w świecie jazzu. Wirtuoz tego instrumentu, nieżyjący już niestety Toots Thielemans sprawił, że stał się zauważany przez wielu utalentowanych muzyków. Zwłaszcza chromatyczna harmonijka, jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów, znalazła i w Polsce wśród muzyków  grono miłośników, choć bardzo niewielkie. Jednym z nich jest gość majowego koncertu w naszym klubie. A duet harmonijka ustna-fortepian jest już całkowitą rzadkością.
Krzysztof Kijas-harmonijkarz jazzowy, jeden z niewielu w kraju, współpracował m.in. z Wojciechem Karolakiem, Arkiem Skolikiem, flecistą Leszkiem Wiśniowskim, Krzesimirem Dębskim.
Joachim Mencel-pianista,kompozytor,aranżer,wykładowca i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca grupy New Life’m mający na swoim koncie współpracę z m.in. takimi muzykami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski,Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Brad Terry, Eddie Henderson.


Koncert rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00
Bilety: 25,- zł. i 15,- zł. dla członków PSJT.
Krzysztof Kijas
Joachim Mencel