You are currently viewing Jagoda Wojciechowska  – trzeci koncert Jazzowych Tadeuszków

Jagoda Wojciechowska – trzeci koncert Jazzowych Tadeuszków

  • Post category:Koncerty

Jagoda Wojciechowska, znana jest dobrze częstochowskiej publiczności.
Na ostatnim festiwalu Hot Jazz Spring zdobyła główną nagrodę w konkursie Swingującego Kruka zyskując sobie, jak się później okazało, sporą grupkę fanów.
Jej występ podczas tadeuszkowego festiwalu ucieszy na pewno nie tylko ich.

Jagoda „Goda” Wojciechowska – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów. Studentka wokalistyki jazzowej (w klasie dr Krystyny Stańko) na wydziale IV Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Z zamiłowania aranżuje znane piosenki, komponuje i pisze teksty.

Uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych:
IDOL (2017r.)
, 8 edycji „Must Be The Music. Tylko Muzyka” (2014).
Wyróżniona w programie „Szansa na Sukces” z zespołem COMA (2011)
. Prowadziła „Junior Musical” w Teatrze Muzycznym w Gdyni (2016-2017). 
Instruktor wokalny – dzieci, młodzieży i dorosłych w Integracyjnym Studiu Twórczym w Kielnie

.

1 marca 2017r. wydała swój debiutancki autorski album „Samotność”, który w czerwcu 2017r.ukazał się w Empikach oraz innych salonach muzycznych, jest również dostępny w wersji elektronicznej – na Spotify oraz wszystkich innych stronach muzycznych, a w lipcu 2017r. zabrzmiał premierowo na koncercie w Chicago (USA).

Po dzisiejszym koncercie będzie możliwość zakupienia płyty z autografem.)
 Tajemnice „Samotności” Jagoda opowiedziała w artykule Gazety „Cogito” (nr.7 (517), 22/VI.2017, s.16-17) oraz w 2018 roku w Gazecie internetowej „Głos Wojewódzki” (12 września 2018, https://www.gloswojewodzki.pl/2018/09/samotni-zagubieni-nawet-gdy-cos-im-sie.html ).

Laureatka i finalistka wielu Ogólnopolskich i Międzynarodowych konkursów, przeglądów i festiwali – ostatnio: I miejsce i statuetka Swingującego Kruka na XIV Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” w Częstochowie oraz Wyróżnienie w Konkursie na Jazzową Kawiarkę na III Międzynarodowym Cafe Jazz Festival w Radomiu. 
Supportowała znanych polskich Artystów: Kayah i Marylę Rodowicz.

 Koncertuje w całej Polsce i za granicą (USA) z zespołem „Smile Trio”, z którym śpiewa już od 9lat oraz z Orkiestrą Władysławowo (od 6 lat), z którą w grudniu 2016r. wydała pierwszą płytę świąteczną „Do Betlejem, gdzie stał się cud!”.

Współpracowała z wieloma artystami takimi jak: Brian Fentress, Mieczysław Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Stańko, Leszek Kułakowski, Adam Bałdych, Cezary Paciorek, Dariusz Wojciechowski, Jan Konop, Artur Sychowski, Jerzy Michalski, Piotr Jóźwiak, Krzysztof Słomkowski, Krzysztof Falkowski, Gracjan Kalandyk, Marcin Molendowski oraz wieloma innymi.

 Obecnie pracuje nad drugą płytą.

Wokalistce będzie towarzyszyć sekcja rytmiczna w składzie:
Piotr Łobos  –  fortepian
Piotr Górka  –  kontrabas
Andrzej Wardęga  –  perkusja
Bilety:  25,- zł. ,  15,- zł. dla członków PSJT