You are currently viewing Smooth Gentelmen w Jazz Club Five O`Clock 06.06.2019 godz. 19.00

Smooth Gentelmen w Jazz Club Five O`Clock 06.06.2019 godz. 19.00

Już 06.06.2019 o godz. 19.00 w Jazz Club Five O`Clock wystąpi zespół Smooth Gentelman. Zespół ten jest objawieniem polskiej sceny muzycznej 2018 roku. Koncert ten będzie rozgrzewką przed 15 edycja Międzynarodowego Festiwalu Hot Jazz Spring 2019.

Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński – pod namową managera muzycznego Macieja Kręca – otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną „Smooth Gentlemen”. W swoim założeniu ma prezentować ona inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od dotychczasowego oblicza muzyka. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka „Smooth Gentlemen” nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem.
Teraz mamy przyjemność zaprezentować druga odsłonę Smooth Gentlemen, jaką jest pełnowymiarowy album pod tytułem „NEW”, nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (vocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą leaderowi Piotr Bienkiewicz (gitara) oraz Miłosz Szulkowski (perkusja).
Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie – i co ważne – zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX-ego wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory, zabarwione ciekawymi chórkami zaśpiewanymi przez amerykańskich gości, tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to zabiegiem celowym i zgadza się z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni.
Album SMOOTH GENTLEMEN „NEW” oprócz rynku polskiego, zostanie także wydany na rynku amerykańskim przez wytwórnię Rip Cat Records (Los Angeles, California) i pojawi się w sprzedaży za oceanem 21 czerwca 2019. Polska i europejska premiera odbędzie się nieco wcześniej, 24 maja 2019 (wydawca: Rip Cat Records & Flower Records). Płyta została zarejestrowana w Polsce (legendarne RecPublica Studios) oraz„Wolf Sound Studios” (Fresno, California, USA). Producentem albumu jest kalifornijski wokalista i harmonijkarz, John Clifton. Autorem okładki została Kate Moss, amerykańska gitarzystka grająca często u gwiazd: Buddy Guy’a czy Joe Bonamassy. Prywatnie, żona
fenomenalnego artysty Nick’a Moss’a.
Koncertowa prapremiera materiału miała miejsce na portugalskich Aazorach, gdzie Smooth Gentlemen reprezentowali Polskę w „bluesowej Eurowizji”, czyli 9th European Blues Challange. Koncert Smooth Gentlemen został entuzjastycznie przyjęty, a ich klasa i styl sceniczny przysporzyły im wielu fanów z całej Europy. W European Blues Challenge co roku biorą udział reprezentanci 22 krajów. Już niebawem zespół pojawi się na kilku znaczących festiwalach w Europie. W przygotowaniach jest również jesienna trasa koncertowa w USA.

 

Skład Zespołu;

Bartosz Szopiński – śpiew, organy hammonda, piano,

Piotr Bieńkiewicz – gitary elektryczne,

Miłosz Szulkowski – perkusja,

 

Informacja o biletach już wkrótce.