You are currently viewing Tador Four w ramach cyklu „Aleje, tu się dzieje”

Tador Four w ramach cyklu „Aleje, tu się dzieje”

  • Post category:Koncerty

W piątek, 5.07.2019 na Placu im. W.Biegańskiego w Częstochowie o godz. 20:00 wystapi grupa „Tador Four”

Kwartet ten powołał do życia w zeszłym roku Tadeusz Orgielewski – lider zespołu Five O’Clock Orchestra. Nie chcę zawsze grać tylko Dixielandu, mówi, Swing kocham także. Do utworzenia tego kwartetu zainspirowały mnie nagrania wielkich mistrzów kornetu Ruby Braffa i  Bobby Hacketta. Właśnie w takim, czterosobowym składzie kornetowi przypada rola szczególna. Stanowi to z pewnością wyzwanie, któremu postanowiłem się stawić. Udało mi się namówić do współpracy doskonałych muzyków, którzy grają od lat Swing na bardzo wysokim poziomie.
W pierwszym składzie Tador Four grał niezapomniany Piotr Łobos, wirtuoz fortepianu, wspaniały muzyk i kolega. Odszedł On od nas na zawsze 15 maja tego roku. Jego miejsce zajął w naszym kwartecie Jego syn – Sebastian. Na załączonym zdjęciu widzimy jeszcze Piotra, oraz perkusistę Przemka Pacana podczas jednego z koncertów.
Członkowie kwartetu w najbliższy piątek to Tadeusz Orgielewski – kornet, Sebastian Łobos – fortepian,  Piotr „Bridge” Górka – kontrabas oraz  Arek Skolik – perkusja