You are currently viewing XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 6

XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 6

Tador Swingtet

Tador Swingtet to projekt muzyczny Tadeusza Orgielewskiego, który odgrywa ważna rolę w jego życiu muzycznym już od wielu lat. Zaprasza on znanych solistów uprawiających swing do wspólnego muzykowania. Formacja ta  nie ma stałego składu, choć w przyszłości, jak zapewnia Orgielewski, po którymś z koncertów takowy się wyłoni. Na tegorocznym festiwalu Tador Swingtet wystąpi w składzie:
Marzena Skoczylas – puzon, Swing odgrywa ważna rolę w jej życiu, choć jest stałym członkiem Orkierstr Symfonicznych w Częstochowie i Ostrawie. Studiuje na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej współpraca z liderem formacji zapowiada się bardzo obiecująco.
Krzysztof Srokosz – saksofon altowy, przed 3 laty zwrócił na siebie uwagę biorąc udział w konkursie Swingujący Kruk na festiwalu Hot Jazz Spring. Otrzymał na nim nagrodę dla najmłodszego uczestnika i wiele słów uznania za dojrzałą jak na swój wiek umiejętność improwizowania. Rozpoczyna wkrótce studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Wiesław Augustyn – fortepian, pochodzący z Chorzowa doświadczony muzyk, ceniony za doskonałe wyczucie stylu. Nie ma praktycznie utworu swingowego, w którym nie mógłby się wykazać swymi umiejętnościami. Grywa od dziesięcioleci z najlepszymi muzykami jazzowymi, nie tylko na Śląsku.
Jan Kołacki – kontrabas, kolejny muzyk Filharmonii Częstochowskiej, który odnajduje się także w jazzie. Gra w kilku formacjach, ceniony jako muzyk studyjny. Zwraca uwagę charakterystycznym dla swingu brzmieniem swego instrumentu.
Andrzej Wardęga – perkusja, znany jako współzałożyciel grupy Five O’Clock Orchestra, z którym występuje także na finałowym koncercie festiwalu. Choć gra głównie Dixieland jest bardzo ceniony jako muzyk swingowy. Ceniony również jako wokalista jazzowy.
Tadeusz Orgielewski – kornet, flügelhorn, muzyk, popularyzator jazzu, znany głównie jako lider grupy Five O’Clock Orchestra. Dąży do tego, by Tador Swingtet miał stały skład.