You are currently viewing Justyna Królak Quartet w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”-10.08.2017r., godz. 19:00 na Placu im. W. Biegańskiego
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Justyna Królak Quartet w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”-10.08.2017r., godz. 19:00 na Placu im. W. Biegańskiego

  • Post category:Koncerty

Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego zaprasza na kolejny koncert organizowany w ramach projektu „Aleje tu się dzieje”, który odbędzie się w  dniu 10 sierpnia 2017 r. o godz. 19:00. Tym razem na Placu im. Biegańskiego usłyszymy Kwartet Justyny Królak.

Justyna Królak to wokalistka jazzowa posiadająca bogaty repertuar. Obok amerykańskich i polskich standardów jazzowych śpiewa również piosenkę francuską, którą wykonuje w różnych stylach muzycznych. Ma na swoim koncie udział w międzynarodowych festiwalach jazzowych oraz współpracę ze znanymi polskimi muzykami jazzowymi. Przez wiele lat współpracowała ze znanym instrumentalistą Januszem Sołtysikiem oraz z zespołem jazzu tradycyjnego Five O’Clock Orchestra. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń jazzowych promujących w Polsce muzykę jazzową. W latach 2013-2015 była członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. Pod koniec 2014 roku założyła French Jazz Project, który powstał z jej miłości do języka i kultury francuskiej i z którym koncertuje w kraju i za granicą.  Wokalistka pracuje aktualnie  z zespołem nad nagraniem płyty, która będzie swoistym hołdem złożonym przez artystkę największym gwiazdom francuskiej piosenki XX wieku.

W dniu 10 sierpnia bieżącego roku wokalistka zaśpiewa amerykańskie standardy jazzowe a towarzyszyć będą jej wspaniali,  bardzo utalentowani muzycy jazzowi młodego pokolenia:

Michał Ostalski – fortepian

Bartek Bednarek – gitara basowa

Przemek Pacan – perkusja.