Dorota Curyłło w Jazz Klubie “Five O’Clock”;  1.03.2018 r., godz. 19:00

Dorota Curyłło w Jazz Klubie “Five O’Clock”; 1.03.2018 r., godz. 19:00

Dorota Curyłło znana jest nie tylko częstochowskiej publiczności, ale właśnie w Częstochowie lubiana jest szczególnie. Przed dwoma laty wystąpiła na festiwalu “Hot Jazz Spring”, by w grudniu na życzenie fanów wypełnić przedświąteczny koncert w roku 2016.
Tym razem zamiast swingujących kolęd usłyszymy standardy ery Swingu.
Dorota Curyłło – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na kierunku wokalno – aktorskim karierę wokalną rozpoczęła jako ceniona sopranistka. Od 1996 zajmuje się wokalistyką jazzową. Obdarzona oryginalną barwą głosu, znakomitą intonacją i zmysłem interpretacyjnym. Śpiewa standardy jazzowe w aranżacjach i z towarzyszeniem wybitnych polskich muzyków jazzowych: Krzysztofa Herdzina, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Czesława „Małego” Bartkowskiego, Cezarego Konrada, Grzegorza Nagórskiego, Roberta Majewskiego, Mariusza „Fazi” Mielczarka. Nagrała płyty z muzyką jazzową i swingową: Jazz standards (1996), Jazz do poduszki (2001), Lady be good (2007).
W marcowym koncercie wystąpi z córką Justyną. Ich wspólny koncert w naszym klubie w grudniu 2016 wspominany jest przez wielu z racji szczególnego, wigilijnego nastoju, jaki udało się temu rodzinnemu duetowi stworzyć. I tym razem należy się spodziewać czegoś wyjątkowego. Justyna zamierza wziąć udział w tegorocznym konkursie “Swingujący Kruk” podczas festiwalu HJS.
Towarzyszyć im będzie sekcja rytmiczna w składzie:
Piotr Łobos  –  fortepian
Piotr Górka  –  kontrabas
Andrzej Wardęga  –  perkusja

Bilety: 25,- zł. i 15,- zł. dla członków PSJT

Close Menu
×
×

Koszyk