XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 7

XVI HOT JAZZ SPRING CZĘSTOCHOWA 2021- PREZENTACJA WYKONAWCÓW 7

s’Kwartet

Iwona Skwarek – wokalistka, nauczyciel. Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Brała udział w niemieckich produkcjach musicalowych ( “A. L. Webber Gala”, “G. Gershwin Gala” i ‘Musical’s Classics”), współpracowała z formacjami jazzowymi Simple Accoustic Quartet, Szkill Trio, Kossacz Band i Jarosław Barów Band, Rolland Jazz Quartet, Leliva Jazz Band oraz kabaretem Koń Polski. Udziałem tej wokalistki jest kilka projektów muzycznych, ostatnie to płyty “Późne dziecko” z zespołem Qviat Rycerstwa i “Zapach deszczu” Marcina Lenca.
Jerzy Skwarek – perkusja. Muzyk – uczeń Czesława Bartkowskiego, pracujący w sekcjach akompaniujących czołowym artystom polskiej estrady w kraju i zagranicą. Współpracował: z zespołem Włodka Kiniorskiego, Triem Jerzego Kossacza, z orkiestrami showowymi i musicalowymi w kraju, USA i krajach Europy zachodniej, z zespołem Koland Band, Jarosław Barów Band, kabaretem Koń Polski. Brał udział w programach: “Ananasy z mojej klasy” – TVN,”Fabryka Smiechu”, “W małym mieście”, “Letni festiwal kabaretu” – TVP2. Nagrał dwie płyty z Marcinem Lencem i zespołem “Qviat Rycerstwa”. Ostatnio współpracuje z zespłami “Marek Tom Quintet”, “Blues Power” i “s’Kwartet”.
Michał Trzpioła – gitarzysta, wszechstronny muzyk. Laureat 1 miejsca w prestiżowym festiwalu gitarowym Solo Życia 2013. Gra na stałe w zespole Wojtka Pilichowskiego. Nagrali razem 4 płyty. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku “Jazz i Muzyka Estradowa”. Na koncie także współpraca z takimi artystami jak: Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Kasia Kowalska, Paweł Kukiz.
Andrzej Wartyni – gitara basowa. Radomski weteran muzyki jazzowej, bluesowej i rockowej. Zaczynał w latach 70 tych w klubie na Obozisku, następnie zastąpił Ryszarda Szpaka w zespole “Integracja”, Od roku 1987 do 2010 muzyk na statkach wycieczkowych w Royal Caribbean International jako bandleader grupy “Locomotion”.
Wojciech Gadaszewski – pianista, aranżer, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie.

Close Menu
×
×

Koszyk