You are currently viewing „NATALIA SZCZYPUŁA & SEBASTIAN ŁOBOS – JAZZOWE OPOWIEŚCI”

„NATALIA SZCZYPUŁA & SEBASTIAN ŁOBOS – JAZZOWE OPOWIEŚCI”

Sebastian Łobos & Natalia Szczypuła – duet znany wrocławskiej publiczności z klimatycznych koncertów w Vertigo Jazz Club oraz m.in. z internetowego cyklu Akademia JazzTime. Przybliżą Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, jazzowych, które zapisały się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Należą do nich m.in. Ella Fitzgerald, Billy Holiday, Etta James czy Norah Jones.

 

Sebastian to wybitny pianista młodego pokolenia, aranżer, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, choć podobno w jego żyłach płynie ragtime i rock’n’roll. Potrafi zwinnie wpleść w swoje solówki cytaty z mistrzów takich jak Chopin czy Debussy, co czyni go wyjątkowym wśród pianistów.

Natalię – wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki, kobietę o jazzowym głosie i soulowej duszy – poznał przy okazji współpracy z Vertigo Big Band i tak zaczęła się ich muzyczna przyjaźń. Połączyła ich miłość do ballad jazzowych i subdominant mollowych. Grając ze sobą na scenie rozumieją się bez słów – wystarczy jedno spojrzenie, jeden uśmiech, aby wspólnie skręcili w tę samą harmoniczną ścieżkę, tworząc zupełnie nową opowieść muzyczną. Dlatego każde ich wykonanie jest wyjątkowe i niepowtarzalne.